Volkswagen Passat B5 – Brandweer Nederland (Holandia)

Volkwagen Passat piątej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 1996-2005. Dzięki swojej niezawodności i uniwersalnej stylistyce model B5 stał się pojazdem bardzo popularnym. W Polsce Passat tej generacji stał się autem rozpoznawalnym jako samochód „typowego Janusza”, co sprawiło, że o modelu tym powstawały nawet piosenki. Mimo to, Passat B5 jest samochodem porządnie wykonanym i trwałym, co sprawiło, że znalazł on zastosowanie w służbach policyjnych wielu krajów – m.in. Polski, Niemiec, Holandii czy Czech.

Brandweer Nederland to nazwa wszystkich holenderskich jednostek straży pożarnej. Straż w Holandii podzielona jest na 25 regionów operacyjnych, dzielących się na poszczególne jednostki. W każdym z regionów funkcjonuje lider operacyjny, który ma codzienny kontakt w kwestiach służbowych z liderami innych regionów oraz z przedstawicielem głównego zarządu straży w ramach Krajowego Programu Straży Pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi oraz skręcane koła. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *