Mercedes-Benz A-Klasse (W168) – Ambulancezorg Nederland (Holandia)

Mercedes-Benz klasy A pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W168, to samochód osobowy segmentu aut miejskich produkowany w latach 1997-2005. Samochód na początku produkcji zyskał złą sławę przez przewrócenie się na „teście łosia” wykonanym przez szwedzkich dziennikarzy, jego produkcja została nawet chwilowo przerwana, ale po poprawieniu konstrukcji i dołożeniu do wyposażenia auta układu ESP samochód wrócił do salonów. A-klasa pierwszej generacji była dostępna z silnikami benzynowymi o mocy od 82 do 140 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 60 do 95 KM.

Ambulancezorg Nederland, czyli holenderskie pogotowie ratunkowe podzielone jest obecnie na 25 centrów regionalnych na terenie kraju. W ramach tych centrów funkcjonują biura dyspozycyjne, mające możliwość szybkiego reagowania dzięki współpracy państwowych i prywatnych podmiotów świadczących usługi pogotowia ratunkowego i transportu medycznego, policji oraz straży pożarnej.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane przednie drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *