ZiS-155 – Sluzhba Bezopasnosti Dvizheniya (ZSRR)

ZiS-155 to wysokopodłogowy autobus miejski klasy MIDI, produkowany w latach 1949-1957. Pojazd posiadał 28 miejsc siedzących oraz 22 stojące. Do napędu wykorzystany został sześciocylindrowy, benzynowy silnik o mocy 95 KM i pojemności 5,6 l. Prędkość maksymalna wynosiła 65 km/h, a średnie zużycie paliwa ok. 41 l/100 km.

Sluzhba Bezopasnosti Dvizheniya (Służba bezpieczeństwa ruchu drogowego, Cлужба безопасности движения) była radziecką instytucją istniejącą od 1978 powołaną w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonowała na zasadach inspekcyjnych, a jej głównym zadaniem było wdrażanie, rozwój i eksploatacja środków technicznych zapewniających zwiększenie bezpieczeństwa ciągle rozwijającego się w ZSRR transportu kołowego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez Avtoistoriya (AIST, Автоистория). Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *