Fiat Ducato III – Brigade de sapeurs-pompiers de Paris (Francja)

Fiat Ducato trzeciej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2006 roku, wraz ze swoimi bliźniaczymi modelami – Citroenem Jumperem i Peugeotem Boxerem. Ducato III to bardzo popularny w Europie, w tym i w naszym kraju, samochód użytkowy, który z powodzeniem wykorzystują również służby ratownicze – głównie pogotowie ratunkowe i policja. Od 2013 samochód ten jest sprzedawany także w USA (jako Dodge RAM ProMaster). W 2014 auto przeszło niewielki facelifting – zmieniono m.in. reflektory. Samochód otrzymał także nowe jednostki napędowe. Gama furgonów Fiata Ducato III po liftingu występuje w sześciu różnych wariantach ładowności, od 8 do 17 metrów sześciennych, w 4 wersjach długości i w 3 odmianach wysokości dachu, a jako podwozie do zabudowy – w 6 wariantach długości.

Brigade de sapeurs-pompiers de Paris to francuska formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie Paryża oraz ościennych gmin Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne. W ramach formacji funkcjonuje 71 jednostek straży pożarnej, w których pracuje obecnie około 8500 strażaków. Główna siedziba organizacji mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Bburago w serii modeli Emergency Force. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *