Chevrolet Tahoe – South Carolina Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe drugiej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2000-2006. Samochód właściwie w każdym roku produkcji przechodził rozmaite modyfikacje – od nowych kolorów nadwozia, po nowe podzespoły jezdne, elektronikę czy reflektory. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 295 KM. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

South Carolina Highway Patrol (SCHP) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie stanu Karolina Południowa. Głównym jej zadaniem jest egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, jednak funkcjonariusze SCHP posiadają szereg uprawnień pozwalający im na działanie także na innych gruntach prawa. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 1100 funkcjonariuszy formacji mieści się w Blythewood.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie lusterek oraz nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. W tym modelu użyłem kalkomanii pochodzących z USA, które podarował mi mój kolega z Klubu Kolekcjonerów Policyjnych – Grzegorz, który prowadzi stronę Gregory – Kolekcja. Również tablice rejestracyjne pochodzą z USA, od Grzegorza. Bardzo dziękuję 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *