Ford Crown Victoria – Alabama Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Alabama Highway Patrol (AHP) to amerykańska formacja policji stanowej i drogowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Alabama. Podlega ona pod Departament Bezpieczeństwa Publicznego Alabamy – Alabama Department of Public Safety. AHP operacyjnie dzieli się na siedem części, z których każda podzielona jest na kilkanaście hrabstw. W formacji tej służy aktualnie około 3300 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *