Renault B90 Turbo/Bemaex – Service départemental d’incendie et de secours d’Eure-et-Loir (Francja)

Renault serii B to produkowana w latach 1982-1999 gama niewielkich samochodów ciężarowych, powstałych na bazie Mastera pierwszej generacji. W ramach serii produkowano modele B70B80B90B110 i B120. Tylnonapędowy B90 Turbo w odróżnieniu od swojej czteronapędowej wersji wyposażony był w turbodoładowany, wysokoprężny silnik o mocy podniesionej do 106 KM. Skrzynia biegów była pięciobiegowa, manualna. Model B90 Turbo produkowano od 1989 do 1998.

Bemaex to francuski producent zabudów oraz osprzętu pożarniczego, a także drobnego sprzętu ratowniczego. Obecnie firma jest częścią grupy Gimaex.

Service départemental d’incendie et de secours d’Eure-et-Loir to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Eure-et-Loir. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 28.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 129. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *