Jeep Renegade – Corpo dei vigili del fuoco dello Stato della Cità del Vaticano (Watykan)

Jeep Renegade to kompaktowy samochód osobowy z nadwoziem typu SUV, produkowany od 2014. W 2018 model przeszedł facelifting. Auto dostępne jest z pięciodrzwiowym nadwoziem. Renegade oferowany jest z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 170 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 120 do 170 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła.

Corpo dei vigili del fuoco dello Stato della Cità del Vaticano (Korpus Straży Pożarnej Państwa Watykańskiego) to państwowa straż pożarna Watykanu. Podlega Departamentowi Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Nominalnym dowódcą Korpusu jest papież. Obecnie formacja zatrudnia 30 strażaków.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Mondo Motors. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnych oznaczeń, pomalowanie szyb bocznych i tylnej oraz wykonanie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *