Ford Crown Victoria – San Francisco Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

San Francisco Police Department (SFPD) to departament policji miasta i hrabstwa San Francisco w amerykańskim stanie California. Obecnie dysponuje ona dziesięcioma komisariatami na terenie miasta San Francisco oraz kilkoma mniejszymi podstacjami. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, powietrznym oraz zespołem SWAT. SFPD aktualnie liczy około 2100 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, dołożenie anteny i belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *