Citroën Traction Avant 11BL – Milicja Obywatelska (Polska)

Citroën Traction Avant to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1934-1957. Auto było produkowane w trzech wersjach silnikowych – 7CV (1,3 l), 11CV (1,9 l) oraz 15CV (2,9 l). Nadwozia dzieliły się na coupe (L), berlinę (BN), skróconą berlinę (BL), familale (nieznacznie powiększona wersja BN), commerciale (tylna szyba otwierana wraz z klapą) oraz kabriolet. Następcą modelu został Citroën DS.

Bezpośrednio po drugiej wojnie światowej model Traction Avant był chętnie wykorzystywany przez służby publiczne. Samochód dobrze trzymał się drogi i pozwalał na dość szybką jazdę w zakrętach, wskutek czego w Polsce trafił do służby w Milicji Obywatelskiej. Pojazdy tego typu służyły m.in. w Warszawie.

Prezentowany model to konwersja miniatury w skali 1:43, wydanej przez DeAgostini w 90 numerze polskiej serii „Kultowe Auta PRL-u„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *