Sides Sentinel S3X – Aeropuerto de Malabo-Santa Isabel (Gwinea Równikowa)

Sides Sentinel S3X to lotniskowy pojazd straży pożarnej, zaprojektowany we współpracy z pracownikami straży pożarnej. S3X jest pierwszym pojazdem Sides wyposażonym w technologię S-Control, wysoce intuicyjny system zarządzania sprzętem przeciwpożarowym. S3X to wysokowydajny, łatwy w obsłudze, wygodny i bezpieczny pojazd zaprojektowany z myślą o specyficznych potrzebach lotniskowych zespołów ratowniczych. Jest to obecnie najważniejszy model francuskiego producenta. Samochód jest w stanie pomieścić 10500 l wody oraz 500 kg proszku gaśniczego. Wydajność autopompy wynosi 7200 l/min. Maksymalna prędkość to 115 km/h. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła (6×6).

Aeropuerto de Malabo-Santa Isabel to port lotniczy położony ok. 9 km od Malabo – stolicy Gwinei Równikowej. Jest to największe lotnisko w tym kraju. Obsługuje ono głównie rejsy do innych państw Afryki (Togo, Nigeria, Kamerun, Benin itd.), ale posiada także połączenia do krajów europejskich (Francja, Szwajcaria, Hiszpania). Rocznie lotnisko obsługuje ok. 290000 pasażerów.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 119. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *