Dodge RAM B250 II – New York Police Department (USA)

Dodge RAM serii B drugiej generacji to rodzina samochodów dostawczo-osobowych produkowanych w latach 1979-1993. W ramach serii produkowano modele B100/B150 (ładowność 0,5 t), B250 (750 kg) i B350 (1 t). Auta oferowane były z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 195 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna.

New York Police Department to formacja policyjna, która swoją jurysdykcją obejmuje miasto Nowy Jork. Jest to najliczniejsza formacja policyjna w Stanach Zjednoczonych, która liczy w swoich szeregach ponad 40000 funkcjonariuszy. NYPD posiada szereg specjalistycznych wydziałów, do których zalicza się m.in. własna jednostka pogotowia ratunkowego, jednostka K9 (psów policyjnych), oddział wodny i lotniczy, oddział wywiadu kryminalnego, oddziały bombowy, antyterrorystyczny, przeciwko przestępczości gospodarczej, przeciwko przestępczości zorganizowanej czy antynarkotykowy. Wydziały wywiadu kryminalnego i antyterrorystyczny NYPD mają swoich oficerów w 11 miastach na świecie. Funkcjonariusze NYPD są nazywani New York’s Finest.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Dodge RAM B250 II – New York Police Department (USA)

  1. I like the blue police cars and Greenlight models. It is a good model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *