Chevrolet Silverado III – South Carolina Highway Patrol (USA)

Chevrolet Silverado trzeciej generacji to duży samochód osobowy z czterodrzwiowym nadwoziem typu pickup, produkowany w latach 2013-2019. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 285 do 445 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na wszystkie koła.

South Carolina Highway Patrol (SCHP) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie stanu Karolina Południowa. Głównym jej zadaniem jest egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, jednak funkcjonariusze SCHP posiadają szereg uprawnień pozwalający im na działanie także na innych gruntach prawa. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 1100 funkcjonariuszy formacji mieści się w Blythewood.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu w skali 1:46, wyprodukowanej przez firmę Kinsmart. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie szyb bocznych i szyberdachu oraz nałożenie kalkomanii i własnoręcznie wykonanych tablic rejestracyjnych. W tym modelu użyłem kalkomanii pochodzących z USA, które podarował mi mój kolega z Klubu Kolekcjonerów Policyjnych – Grzegorz, który prowadzi stronę Gregory – Kolekcja. Bardzo dziękuję 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *