Dodge RAM B250 II – New York City Fire Department (USA)

Dodge RAM serii B drugiej generacji to rodzina samochodów dostawczo-osobowych produkowanych w latach 1979-1993. W ramach serii produkowano modele B100/B150 (ładowność 0,5 t), B250 (750 kg) i B350 (1 t). Auta oferowane były z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 195 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna.

New York City Fire Department (FDNY) to formacja zawodowej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie wszystkich pięciu gmin Nowego Jorku. FDNY zapewnia mieszkańcom ochronę przeciwpożarową oraz pomoc w zakresie ratownictwa chemicznego, technicznego i biologicznego. New York City Fire Department to największa miejska straż pożarna w Stanach Zjednoczonych i druga co do wielkości na świecie po tokijskiej straży pożarnej. FDNY zatrudnia około 10 951 umundurowanych pracowników straży pożarnej, 4274 umundurowanych pracowników EMS i 2096 pracowników cywilnych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *