Chevrolet Tahoe III – Texas Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Texas Highway Patrol (THP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej i częściowo stanowej na terenie stanu Teksas. THP jest częścią Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Stanu Teksas (Texas Department of Public Safety). Formacja podzielona jest na siedem rejonów, w skład których wchodzi dziewiętnaście dzielnic operacyjnych. Aktualnie służy w niej ok. 7000 funkcjonariuszy. Główna siedziba THP znajduje się w Austin.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *