Ford Police Interceptor Utility – Los Angeles Police Department (USA)

Ford Police Interceptor Utility to duży radiowóz z nadwoziem typu SUV, od 2012 produkowany na bazie modelu Explorer. Auto pierwotnie zostało wyposażone w silnik typu V6 pochodzący z Forda Mustanga; od 2014 produkowane jest z silnikiem Ecoboost o mocy 370 KM. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła, ponadto posiada większe w stosunku do wersji cywilnej tarcze hamulcowe, wydajniejszy układ chodzenia oraz bardziej zaawansowany układ ABS. Model ten nie jest dostępny dla prywatnych odbiorców.

Los Angeles Police Department (LAPD) to departament policji w amerykańskim mieście Los Angeles położonym w stanie Kalifornia. Formacja ta powstała w roku 1869. LAPD obecnie liczy około 10000 funkcjonariuszy pracujących w 19 komisariatach. Jest trzecim pod względem wielkości, miejskim departamentem policji w USA. 

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *