Barkas B1000 – Freiwillige Feuerwehr Salzwedel (Niemcy)

Barkas B1000 to samochód dostawczy i mikrobus produkowany w latach 1961-1991 w zakładach IFA w Chemnitz w NRD. Był to jedyny samochód tej klasy produkowany na terenie wschodnich Niemiec. Samochód posiadał przedni napęd i dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy 43, 46 i 58 KM. Barkas B1000 dostępny był w różnych wersjach nadwoziowych (m.in. furgon, mikrobus, pick-up, nadwozie do zabudowy). W odróżnieniu od np. ZSRR, ich nabywcami mogły być też osoby prywatne, a mikrobusy mogły nabywać ze zniżką rodziny wielodzietne. Barkasy były spotykane głównie w NRD, jedynie niewielka ich część trafiła na eksport.

Freiwillige Feuerwehr Salzwedel to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, działająca w miejscowości Salzwedel w landzie Saksonia-Anhalt. Liczy ona obecnie 55 członków oraz obsługuje ok. 180 zdarzeń rocznie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IST. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *