Škoda Fabia R5 – Policie České republiky (Czechy)

Škoda Fabia R5 to rajdowy samochód osobowy, produkowany od 2015 na bazie Fabii III generacji. Model oferowany jest wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback. Samochód napędzany jest benzynową jednostką napędową o pojemności 1,6 l i mocy 280 KM, pozwalającą mu na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie nieco poniżej 3 sekund. Skrzynia biegów jest sekwencyjna, pięciobiegowa. Auto posiada stały napęd na obie osie. Od 2020 zgodnie z nową terminologią FIA model nosi nazwę Škoda Fabia Rally2 evo.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonaną, czeską tablicę rejestracyjną. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *