Škoda Favorit – Okresní ústav národního zdraví Praha 1 (Czechosłowacja)

Škoda Favorit to miejski samochód osobowy produkowany w Czechosłowacji i Czechach w latach 1987-1995. To popularne auto było następcą Škody typu 742 . Favoritka była dostępna tylko jako pięciodrzwiowy hatchback, ale auto to produkowano to również w innych wersjach nadwoziowych pod innymi nazwami – jako pięciodrzwiowe kombi Forman, pięciodrzwiowego kombivana Forman Plus oraz dwudrzwiowego pickupa Pick-up. Samochód zasilany był czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 68 KM. W 1994 zaprezentowano jego następcę – model Felicia, a rok później zaprzestano jego produkcji. Wyprodukowano 783167 egzemplarzy.

Okresní ústav národního zdraví (Okręgowy Instytut Zdrowia Narodowego, OÚNZ) to czechosłowacka instytucja zrzeszająca placówki ochrony zdrowia na danym terenie (np. w powiecie czy kraju – odpowiedniku polskiego województwa). Misją OÚNZ było prowadzenie profilaktyki, poradnictwa oraz badań lekarskich. Instytucja została zlikwidowana w 1991.
Praha 1 to dzielnica Pragi rozciągająca się w centralnej części miasta, na obu brzegach Wełtawy. Składa się z mniejszych dzielnic: Stare Miasto, Josefov, Hradczany, Malá Strana, Nowe Miasto, Holešovice i Vinohrady. Znajduje się tu największe skupisko zabytków w mieście.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *