Iveco 120-25/Magirus – Feuerwehr Frankfurt am Main (Niemcy)

Iveco 120-25/Magirus to specjalny pojazd pożarniczy, wyposażony w drabinę o maksymalnej wysokości 30 m. Jest to pierwsza niskopodwoziowa drabina Magirusa. Zabieg zastosowania kabiny umieszczonej na przednim zwisie pozwolił na ograniczenie wysokości całkowitej pojazdu (2850 mm) w pozycji transportowej, co umożliwiało przejazd przez bramy budynków. Na podeście za kabiną umieszczono czteroprzęsłową drabinę o konstrukcji metalowej i napędzie hydraulicznym. Drabina miała możliwość montowania kosza ratowniczego oraz charakteryzowała się bezzapadkową blokadą przęseł. Tablica sterownicza mechanizmu podnoszenia wbudowana została w obudowę ramy podnoszącej. Po obu stronach poniżej zabudowy podestu znajdowały się skrytki na sprzęt zamykane drzwiami żaluzjowymi. W celu zapewnienia stateczności podczas pracy drabiny, w podwoziu umieszczono 4 podpory stabilizujące rozkładane hydraulicznie. Pojazd wyposażony jest w silnik Iveco o mocy 256 KM. Skrzynia biegów jest automatyczna. Maksymalna prędkość wynosi 90 km/h.

Feuerwehr Frankfurt am Main to straż pożarna funkcjonująca we Frankfurcie nad Menem – piątym pod względem ludności mieście Niemiec. W ramach formacji działa zawodowa straż pożarna (licząca obecnie ok. 1200 pracowników) oraz 28 ochotniczych jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w rozsuwaną, czteroodcinkową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *