Magirus-Deutz Uranus – Feuerwehr München (Niemcy)

Magirus-Deutz Uranus to samochód ciężarowy produkowany w latach 1954-1975. Samochód produkowany był głównie jako dźwig dla wojska i straży pożarnej, choć oferowano także (głównie na eksport) inne wersje, takie jak ciągnik siodłowy czy wywrotka. Uranus dostępny był z dwoma silnikami wysokoprężnymi o mocy 170 oraz 250 KM.

Feuerwehr München to niemiecka straż pożarna, funkcjonująca na terenie Monachium – stolicy kraju związkowego Bawaria. W ramach formacji działa obecnie 10 jednostek zawodowej oraz 22 jednostki ochotniczej straży pożarnej. Łącznie w strukturach formacji służy obecnie ok. 3100 osób, co czyni Feuerwehr München jedną z największych straży pożarnych w Niemczech.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w obrotowy dźwig z wysięgnikiem. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *