FSR Tarpan Honker 4012 – Żandarmeria Wojskowa (Polska)

FSR Tarpan Honker to samochód terenowy, produkowany przez Fabrykę Samochodów Rolniczych w latach 1988-1997 (następnie przez inne podmioty – firmy Daewoo, Intrall, Andoria, DZT Tymińscy). Model 4012 wyposażony był w wysokoprężną jednostkę produkcji Iveco występującą w wariantach o mocy 75 i 100 KM. Auto występowało jako dwu-, trzy- i pięciodrzwiowy samochód z nadwoziem zamkniętym oraz dwudrzwiowy pickup. Skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa, a napęd przekazywany był na obie osie.

Żandarmeria Wojskowa (ŻW) to wyodrębniona i wyspecjalizowana służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, której działalność polega na zapewnieniu przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochranianie porządku publicznego i zapobieganie popełnianiu przestępstw na terenach jednostek wojskowych oraz w miejscach publicznych. ŻW pełni rolę policji wojskowej.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wydanej przez DeAgostini w kolekcji modeli „Kultowe Auta PRL-u” pod numerem 54. Lista prac obejmowała nałożenie kalkomanii oraz belki świetlnej (autorstwa Polskimodel) oraz tablic rejestracyjnych (wykonanie własne). Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *