Volkswagen Golf II – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Volkswagen Golf drugiej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1983-1992. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan (Volkswagen Jetta). Samochód dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 55 do 210 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 54 do 82 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 1008 sztuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *