Renault Captur I – Polícia de Segurança Pública (Portugalia)

Renault Captur pierwszej generacji to samochód osobowy typu crossover segmentu B, produkowany w latach 2013-2019. W 2017 model poddany został faceliftingowi. Samochód oferowany był wyłącznie z pięciodrzwiowym nadwoziem. Auto dostępne było z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o mocy od 90 do 110 KM oraz z silnikami benzynowymi o mocy od 90 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Polícia de Segurança Pública (PSP) to krajowa policja cywilna Republiki Portugalskiej. Misją PSP, będącej częścią portugalskich sił bezpieczeństwa, jest obrona demokracji republiki, ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i praw jej obywateli. W formacji służy obecnie około 21000 funkcjonariuszy. Główna jej siedziba mieści się w stolicy kraju, Lizbonie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *