Volkswagen LT I – Deutsches Rotes Kreuz (Niemcy)

Volkswagen LT pierwszej generacji to samochód dostawczy klasy wyższej/lekki samochód ciężarowy produkowany w latach 1975-1995. W 1986 auto przeszło facelifting. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowe podwozie pod zabudowę lub jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy van. Auto dostępne było z benzynową jednostką napędową o mocy 75 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 65 do 82 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecki Czerwony Krzyż) jest niemiecką organizacją humanitarną należącą do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to trzecia pod względem wielkości organizacja wchodząca w skład międzynarodowego ruchu – skupia ponad 4,5 miliona osób. Podczas II wojny światowej był służbą pomocniczą Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracował z nazistami w zbrodniach przeciwko ludzkości.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *