BMW 330i (E90) – Feldjägertruppe (Niemcy)

BMW serii 3 piątej generacji, oznaczonej przez producenta kodami E90 dla sedana, E91 dla kombi, E92 dla coupe oraz E93 dla coupe-cabrio, to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2004-2011. Model jest następcą BMW E46. W 2006 model E90 został Samochodem Roku. W 2008 przeszedł facelifting. Trójka piątej generacji oferowana była z silnikami benzynowymi o mocy od 122 do 420 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 115 do 286 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na tylną bądź obie osie. Następcą modelu zostało BMW F30.

Feldjägertruppe to żandarmeria wojskowa niemieckich sił zbrojnych (Bundeswehry). Do zadań formacji należy utrzymywanie dyscypliny wojskowej (m.in. patrole w miejscach gdzie zbierają się żołnierze, ściganie dezerterów), ochrona i zabezpieczanie wydarzeń z udziałem wysoko postawionych w państwie osób czy prowadzenie dochodzeń w sprawie przestępstw wojskowych i popełnionych przez żołnierzy. Niemiecka Feldjägertruppe ma jurysdykcję tylko nad żołnierzami, pracownikami cywilnymi Federalnych Sił Zbrojnych i każdym cywilem, który wkracza na teren wojskowy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, dołożenie własnoręcznie wykonanych kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz wymianę belki świetlnej. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *