Mercedes-Benz A-Klasse (W168) – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Mercedes-Benz klasy A pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W168, to samochód osobowy segmentu aut miejskich produkowany w latach 1997-2005. Samochód na początku produkcji zyskał złą sławę przez przewrócenie się na „teście łosia” wykonanym przez szwedzkich dziennikarzy, jego produkcja została nawet chwilowo przerwana, ale po poprawieniu konstrukcji i dołożeniu do wyposażenia auta układu ESP samochód wrócił do salonów. A-klasa pierwszej generacji była dostępna z silnikami benzynowymi o mocy od 82 do 140 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 60 do 95 KM.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Mój egzemplarz został poddany niewielkiej waloryzacji w postaci pomalowania odbłyśników reflektorów oraz dołożenia kalkomanii z emblematami Mercedesa i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *