Mercedes-Benz E-Klasse (S210) – Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcaria)

Mercedes-Benz klasy E drugiej generacji (oznaczonej kodami W210 dla sedana i S210 dla kombi) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1995-2003. W 1999 model został poddany faceliftingowi. Auto dostępne było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi, z benzynowymi silnikami o mocy od 136 do 381 KM oraz jednostkami diesla o mocy od 95 do 197 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcarski Czerwony Krzyż) to narodowe, szwajcarskie stowarzyszenie Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca z siedzibą w Bernie. Jest to obecnie największa szwajcarska organizacja pomocowa. SRK składa się z 24 stowarzyszeń kantonalnych, czterech organizacji ratowniczych i dwóch fundacji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *