Ford Transit Connect I – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 10 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (Polska)

Ford Transit Connect pierwszej generacji to samochód dostawczo-osobowy typu kombivan klasy kompakt, produkowany w latach 2002-2013. W 2006 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było z nadwoziem cztero-, pięcio- i sześciodrzwiowym. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) nr 10 w Warszawie to jednostka Państwowej Straży Pożarnej, podległa pod Komendę Miejską PSP w Warszawie. Specjalizacją jednostki jest ratownictwo techniczne. Ponadto zajmuje się ona standardowymi dla tej formacji zadaniami mającymi na celu ochronę życia i mienia ludzkiego przed skutkami pożarów, wypadków i innych nagłych zdarzeń.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała pomalowanie bocznych okien, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *