Volkswagen LT II – London Fire Brigade (Wielka Brytania)

Volkswagen LT drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1996-2006. Auto oferowane było jako dwu- i czterodrzwiowe podwozie pod zabudowę oraz jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy van. Samochód oferowany był z benzynowym silnikiem o mocy 143 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 158 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylną oś. Następcą modelu w gamie Volkswagena został model Crafter.

London Fire Brigade to formacja straży pożarnej w Londynie. Została założona w 1865 i obecnie liczy około 6000 pracowników, pełniących służbę w łącznie 103 jednostkach straży. Formacja dysponuje około 200 pojazdami, w tym samochodami gaśniczymi, autodrabinami czy pojazdami ratownictwa technicznego i wysokościowego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane tylne drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *