Ford Crown Victoria – Oklahoma Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Oklahoma Highway Patrol (OHP) to organ amerykańskiej policji stanowej i drogowej, mający jurysdykcję na terenie stanu Oklahoma. Formacja dba zarówno o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i zajmuje się sprawami kryminalnymi, wykorzystując do tego m.in. jednostkę specjalną, lotniczą czy psów policyjnych. OHP zajmuje się ponadto ochroną Gubernatora Stanu Oklahoma oraz Kapitolu Stanu Oklahoma. Główna siedziba tej liczącej około 1100 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Oklahoma City.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie szyb i felg oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *