Volkswagen Amarok – Policie České republiky (Czechy)

Volkswagen Amarok to samochód osobowy typu pickup klasy średniej, produkowany od roku 2009. Auto oferowane jest z nadwoziem dwu- i czterodrzwiowym, w czterech rodzajach – Double Cab (podwójna kabina), Single Cab (pojedyncza kabina), jako podwozie do zabudowy i w wersji Spinoffs (5-7 osobowej). Wersja z pojedynczą kabiną pojawiła się w pierwszej połowie 2011 roku. Amarok oferowany jest z silnikami diesla o mocy od 122 do 258 KM oraz ze 118-konną jednostką benzynową. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na tylną lub obie osie.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wyprodukowanej przez firmę Cai Po. Lista prac obejmowała przemalowanie radiowozu, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *