Dodge Charger R/T – Nebraska State Patrol (USA)

Dodge Charger generacji LD to samochód sportowy klasy średniej-wyższej, produkowany od roku 2011 do chwili obecnej jako następca generacji LX. W 2015 samochód przeszedł facelifting. Samochód oferowany jest z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 292 do 707 KM. Charger LD dostępny jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany jest na tylną lub obie osie.

Nebraska State Patrol (NSP) to organ policji stanowej w amerykańskim stanie Nebraska. Zajmuje się on wszelkiego rodzaju przestępstwami kryminalnymi, narkotykowymi oraz w ruchu drogowym. Obecnie NSP dzieli się na sześć oddziałów, położonych w różnych miejscowościach stanu. Formacja dysponuje także oddziałem specjalnym oraz oddziałem K-9 (psów policyjnych). Aktualnie w NSP służy około 700 funkcjonariuszy. Główna siedziba formacji znajduje się w mieście Lincoln.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, wymianę felg oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *