Chevrolet Tahoe III – Alaska State Troopers (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Alaska State Troopers (AST) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej na Alasce. AST zajmuje się zarówno sprawami kryminalnymi, jak i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Formacja dysponuje oddziałem lotniczym oraz K-9 (psów policyjnych). Obecnie zatrudnia ona około 700 funkcjonariuszy. Główna siedziba Alaska State Troopers znajduje się w mieście Anchorage.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie karoserii oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *