Saab 9-3X – Räddningstjänsten Åmåls kommun (Szwecja)

Saab 9-3X to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 2009-2012. Opiera się on na Saabie 9-3 drugiej generacji. Auto oferowane było wyłącznie jako pięciodrzwiowe kombi. Model ten dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 210 do 220 KM oraz ze 180-konnym dieslem. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Räddningstjänsten Åmåls kommun to szwedzka formacja zawodowej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie miasta i gminy Åmål położonej w regionie Västra Götaland. Dysponuje ona pojazdem gaśniczym, cysterną, pojazdem ratownictwa wysokościowego, pojazdem kwatermistrzowskim oraz łodzią ratowniczą.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Triple 9. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *