Mercedes-Benz Sprinter – Brandweer Nederland (Holandia)

Mercedes-Benz Sprinter drugiej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 2005-2018. W 2013 auto przeszło gruntowny facelifting – zmieniono przedni zderzak, obniżono prześwit, przeprojektowano reflektory oraz grill. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 156 do 258 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 88 do 190 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylną lub obie osie.

Brandweer Nederland to nazwa wszystkich holenderskich jednostek straży pożarnej. Straż w Holandii podzielona jest na 25 regionów operacyjnych, dzielących się na poszczególne jednostki. W każdym z regionów funkcjonuje lider operacyjny, który ma codzienny kontakt w kwestiach służbowych z liderami innych regionów oraz z przedstawicielem głównego zarządu straży w ramach Krajowego Programu Straży Pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50, wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *