Vauxhall Astra Mk II – Northumbria Police (Wielka Brytania)

Vauxhall Astra Mk II (drugiej generacji) to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1983-1991. Samochód ten stanowił brytyjską odmianę Opla Kadetta drugiej generacji. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowe hatchback i kombi, czterodrzwiowy sedan oraz dwudrzwiowy kabriolet. Model dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 54 do 150 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Northumbria Police to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na terenie hrabstw ceremonialnych Northumberland i Tyne and Wear. Liczy ona około 4000 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w mieście Wallsend.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *