Volkswagen Transporter T6 – Straż Ochrony Kolei (Polska)

Volkswagen Transporter szóstej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podstawową jednostką napędową w T6 jest wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l, dostępny w kilku wariantach mocy – 84, 102, 150 i 204 KM. Samochód może być także wyposażony w jednostkę benzynową – 2,0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. Auto dostępne jest ze skrzynią manualną lub półautomatyczną, z napędem przednim lub na wszystkie koła.

Straż Ochrony Kolei (SOK) jest umundurowaną i uzbrojoną formacją, do której głównych zadań należy ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia na terenie kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz kontrola przestrzegania przepisów porządkowych na tych obszarach. Ponadto do zadań SOK należy m.in. ochrona obszaru kolejowego przed dostępem osób nieuprawnionych i nieupoważnionych, kontrola wstępu na obszar kolejowy, do budynków, budowli i urządzeń kolejowych patrolowanie obszaru kolejowego i pociągów pasażerskich oraz wystawianie posterunków ochronnych. Straż Ochrony Kolei liczy obecnie nieco ponad 2800 funkcjonariuszy. Główna siedziba SOK znajduje się w Warszawie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Volkswagen Transporter T6 – Straż Ochrony Kolei (Polska)

 1. Soker pisze:

  SOK ma T6 z drzwiami przesuwnymi z obydwu stron.

  • Jacek Jóźwik pisze:

   Tak, to kwestia modelu – ten jest tani i łatwo dostępny, w związku z czym konwersja była robiona na takiej bazie.

 2. Emeryt SOK pisze:

  Super mam policyjne Warszawy polonezy

 3. Samochód pisze:

  Jaka cena takiego autka?

 4. Patryk pisze:

  Czy model jest do kupienia? Jeśli tak to ile jest sztuk na stanie i ile mniej więcej kosztuje sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *