Mazda CX-5 I – Nippon Sekijūjisha (Japonia)

Mazda CX-5 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2012-2017. W 2014 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było z pięciodrzwiowym nadwoziem typu SUV. Model dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 160 do 192 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 150 do 175 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Japoński Czerwony Krzyż (Nippon Sekijūjisha) to istniejące od 1877 stowarzyszenie humanitarne, będące obecnie członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jako obszar działalności stowarzyszenia traktuje się usługi medyczne (m.in. szpitale, kliniki, placówki specjalistyczne), szkolenie pielęgniarek, szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, reagowanie w sytuacjach katastrof żywiołowych, organizację i nadzór nad systemem krwiodawstwa (obejmujący prowadzenie prewencyjnych badań pod kątem HIV), opiekę społeczną oraz szkolenia dla dzieci w ramach programu Junior Red Cross. Obecnie członkami Japońskiego Czerwonego Krzyża jest ok. 10,65 mln osób i 150 tys. instytucji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Premium X. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *