Toyota GT86 – Polismyndigheten (Szwecja)

Toyota GT86 to sportowy samochód osobowy, produkowany od 2012. Auto oferowane jest jako dwudrzwiowe coupe. Model zasilany jest benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy 200 i 232 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany jest na tylną oś. Bliźniaczym modelem był produkowany w latach 2012-2016 Subaru BRZ.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę J-Collection. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *