Hyundai Ioniq Hybrid – Inspekcja Transportu Drogowego (Polska)

Hyundai Ioniq to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2016-2021. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowy liftback. Samochód oferowany był z trzema rodzajami napędu – jako klasyczna hybryda o łącznej mocy układu napędowego 141 KM, jako hybryda plug-in o takiej samej mocy łącznej oraz jako samochód elektryczny o mocy 120 KM. W modelu tym zastosowano sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów typu DCT, a napęd przekazywany był na oś przednią. W gamie modelowej Hyundaia Ioniq został zastąpiony przez crossovera Ioniq 5.

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) jest umundurowaną, wyspecjalizowaną i uzbrojoną formacją powołaną w celu zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa w transporcie drogowym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W ramach swojej działalności ITD działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwdziała degradacji dróg, oddziałuje na przedsiębiorców w celu przestrzegania przez nich prawa, przeciwdziała nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym oraz eliminuje patologiczne zjawiska w transporcie drogowym. W Inspekcji Transportu Drogowego służy obecnie nieco ponad 800 funkcjonariuszy. Główna siedziba formacji znajduje się w Warszawie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:38, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu i wykonanie oraz nałożenie kalkomanii, belki świetlnej i tablic rejestracyjnych. Ciekawostką odnośnie modelu bazowego jest fakt, iż miniatura ta nie jest oferowana w opakowaniu oraz dystrybucji producenta, a jako model dealerski wraz z plastikową gablotą, sprzedawany w salonach Hyundaia. Ponadto, model ten, co jest niespotykane w modelach Welly tej skali, posiada system napędowy typu pull-back. Niestety sprzedaż przez dealera marki Hyundai powoduje, że jest on około trzykrotnie droższy od innych modeli Welly w tej skali.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *