Ford Police Interceptor – Tennessee Highway Patrol (USA)

Ford Police Interceptor to model powstały na bazie Forda Taurusa szóstej generacji i zaprezentowany służbom policyjnym na początku 2012, po zakończeniu produkcji kultowego radiowozu Ford Crown Victoria Police Interceptor (CVPI). Jest to nowoczesny pojazd wyposażony w wiele udogodnień dla funkcjonariuszy, takich jak czujniki martwego pola czy kamerę cofania, ponadto można go było doposażać w indywidualnie zamówione podzespoły. Ford oferował w tym modelu trzy jednostki napędowe V6 – 3,5 l z napędem na przednie lub wszystkie koła, 3,6 l z napędem na wszystkie koła i 3,5 l EcoBoost z napędem na wszystkie koła. Produkcję Forda Taurusa szóstej generacji (w tym modelu Police Interceptor) zakończono 1.03.2019.

Tennessee Highway Patrol (THP) jest formacją podległą Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanu Tennessee i pełniącą funkcję zarówno policji drogowej, jak i stanowej. Główne zadania THP to ściganie sprawców wykroczeń drogowych, badanie przyczyn i skutków wypadków oraz działania interwencyjne i profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania przypadkom prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Formacja ta jest także odpowiedzialna za badanie przeszłości osób ubiegających się o pozwolenie na broń palną.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *