Renault Clio II – Brigade de sapeurs-pompiers de Paris (Francja)

Renault Clio drugiej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1998-2012. Samochód oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan (Thalia). Model przeszedł cztery faceliftingi – w 2000, 2003, 2005 i 2009. Clio drugiej generacji dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 60 do 182 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 65 do 100 KM. Samochód oferowany był z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, a napęd przekazywany był na przednią, bądź w modelu V6 – tylną oś.

Brigade de sapeurs-pompiers de Paris to francuska formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie Paryża oraz ościennych gmin Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne. W ramach formacji funkcjonuje 71 jednostek straży pożarnej, w których pracuje obecnie około 8500 strażaków. Główna siedziba organizacji mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *