Peugeot J7 – Brigade de sapeurs-pompiers de Paris (Francja)

Peugeot J7 to niewielki van produkowany w latach 1965-1980. Samochód produkowano w wielu wersjach nadwoziowych – takich jak minibus, furgon czy pickup. Auto dostępne było z benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 lub dieslem o pojemności 1,8 l. Model J7 w gamie modelowej Peugeota został zastąpiony przez model J9. Łącznie wyprodukowano nieco ponad 330 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Brigade de sapeurs-pompiers de Paris to francuska formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie Paryża oraz ościennych gmin Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis oraz Val-de-Marne. W ramach formacji funkcjonuje 71 jednostek straży pożarnej, w których pracuje obecnie około 8500 strażaków. Główna siedziba organizacji mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette w serii modeli „Véhicules Légers Sapeurs-Pompiers” jako nr 1. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *