Kia Soul – Straż Miejska w Łomży (Polska)

Kia Soul pierwszej generacji to miejski samochód osobowy z pięciodrzwiowym nadwoziem typu crossover, produkowany w latach 2008-2013. W 2011 model został poddany liftingowi. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 122 do 166 KM oraz ze 128-konnym dieslem. Skrzynia biegów mogła być automatyczna lub manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Straż Miejska w Łomży to działający na terenie miasta Łomża organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie szyberdachu oraz dołożenie własnoręcznie wykonanych kalkomanii, tablic rejestracyjnych i belki świetlnej. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *