Ford Crown Victoria – Houston Metro Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Houston Metro Police Department (HMPD) to wydział policji operatora komunikacji miejskiej w teksańskim Houston – spółki Houston Metro. Spółka ta obsługuje autobusy , tramwaje, szybki transport autobusowy, usługi paratranzytowe (pod nazwą METROLift) w mieście, a także w większości hrabstwa Harris. HMPD z zatrudnianymi obecnie ok. 260 funkcjonariuszami posiada prawo do aresztowania bez nakazu za jakiekolwiek przestępstwo, naruszenie pokoju, zakłócanie porządku lub przestępstwo narkotykowe, które zostało popełnione w obecności funkcjonariusza lub w miejscu publicznym w całym stanie. Funkcjonariusze formacji mogą również dokonać aresztowania na podstawie nakazu w dowolnym miejscu w Teksasie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie felg, szyb i lusterek oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *