Škoda 1203 – Okresní ústav národního zdraví – Nemocnice Šumperk (Czechosłowacja)

Škoda 1203/TAZ 1500 to produkowany w latach 1968-1999 samochód dostawczo-osobowy. Auto było dostępne jako furgon, mikrobus, van, ambulans oraz z nadwoziem skrzyniowym. Škoda 1203 oferowana była z benzynowymi silnikami 1,2 oraz 1,4 l, o mocy odpowiednio 51 i 57 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Okresní ústav národního zdraví (Okręgowy Instytut Zdrowia Narodowego, OÚNZ) to czechosłowacka instytucja zrzeszająca placówki ochrony zdrowia na danym terenie (np. w powiecie czy kraju – odpowiedniku polskiego województwa). Misją OÚNZ było prowadzenie profilaktyki, poradnictwa oraz badań lekarskich. Instytucja została zlikwidowana w 1991.

Nemocnice Šumperk to duży, ogólny szpital leżący w mieście Šumperk w kraju ołomunieckim. W ciągu roku placówka ta przyjmuje około 20000 pacjentów i wykonuje około 8000 operacji chirurgicznych. Szpital udziela pomocy medycznej w zakresie anestezjologii i resuscytacji, dermatologii, pediatrii, gastroenterologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii, chorób wewnętrznych, biochemii klinicznej, neurologii, okulistyki, ortopedii, anatomii patologicznej, pneumologii i fityzologii, radiologii i metod obrazowania oraz urologii.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *