Chevrolet Tahoe III – Carabineros de Chile (Chile)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Carabineros de Chile to chilijska formacja policji cywilnej. Obok policji kryminalnej oraz morskiej, stanowi jedną z sił policyjnych kraju, podległych jego Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Do 2011 formacja stanowiła część chilijskich sił zbrojnych. Misją karabinierów jest utrzymanie lub przywrócenie porządku i bezpieczeństwa w chilijskim społeczeństwie poprzez edukację obywatelską, służbę na rzecz społeczności, pracę policji, a w sytuacji wojennej działanie jako siły zbrojne (wszyscy ich członkowie przeszli szkolenie wojskowe). Obecnie formacja liczy ponad 58000 funkcjonariuszy. Główna jej siedziba mieści się w Santiago de Chile.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Carabineros de Chile. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, chilijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *