Renault Trafic II – Sapeurs-pompiers du département du Rhône et de la métropole de Lyon (Francja)

Renault Trafic drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy klasy wyższej, produkowany w latach 2001-2014. W 2006 model poddano faceliftingowi. Auto oferowane było cztero- i pięciodrzwiowy van oraz furgon. Samochód dostępny był z benzynowym silnikiem o mocy 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 82 do 145 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna.

Sapeurs-pompiers du département du Rhône et de la métropole de Lyon (SDMIS) to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Rhône (Rodan) oraz na terenie miasta i metropolii Lyon. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 69.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *