GAZ-31105 „Wołga” – Polisiýanyň ýol gözegçiligi gullugy (Turkmenistan)

GAZ-31105 „Wołga” to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 2004-2009. W 2007 model został poddany faceliftingowi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, z czterocylindrowym, benzynowym silnikiem Chryslera o mocy 131 KM. Skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Polisiýanyň ýol gözegçiligi gullugy (policja drogowa) jest częścią policji Republiki Turkmenistanu. Formacja ta jest nadzorowana przez tamtejsze MSW i liczy obecnie ok. 25000 funkcjonariuszy. Główna siedziba mieści się w Aszchabadzie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła pomalowanie elementów karoserii i atrapy chłodnicy, dołożenie sygnalizacji świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *